דף הבית » מילון מושגים » מה זה Perplexity AI (פרפליקסיטי)?

מה זה Perplexity AI (פרפליקסיטי)?

מה זה Perplexity

Perplexity הוא מנוע חיפוש המבוסס על בינה מלאכותית שהושק בשנת 2022, הרבה לפני שהחלה המהפכה של הבינות המלאכותיות. עם תחילת המהפכה, הוא שדרג את היכולות שלו תוך התבססות על הצ’אט החינמי GPT 3.5. המשיכו לקרוא על מנוע חיפוש זה ואיך הוא יכול לסייע לכם.

מהו Perplexity?

Perplexity הוא מנוע חיפוש מבוסס בינה מלאכותית שיודע לענות על שאילתות בשפת אנוש טבעית לחלוטין.

בשונה מבינות מלאכותיות אחרות שמתבססות על נתוני DATA, ה- Perplexity מתבסס על מידע מהרשת וגם על מידע מ-GPT 3.5.

היתרון של בינה מלאכותית זו שהיא חינמית לגמרי ויש לה גישה לבינות מלאכותיות נוספות כמו ג’ימיני, קלאוד ועוד.

קצת רקע על הקמת Perplexity

Perplexity הוקמה בשנת 2022 על ידי אדם בשם ארווינד שריניוואס שעבד בעבר בחברת OPEN AI.לפני הקמת Perplexity, הוא הקים בינות מלאכותיות נוספות שאחת מהן היא Bird SQL.

בהקמת הבינה המלאכותית הושקעו מיליוני שקלים שגויסו בקמפיין גיוס כספים למען מטרה זו. כחלק מהפיתוח, הושקעו כספים גם על ידי חברות מוכרות כמו ניבידיה וג’ף בזוס, מה שגרם לעליית ערך של החברה ופיתוח של הבינה המלאכותית.

מה תוכלו לעשות עם Perplexity?

Perplexity היא קודם כל מנוע חיפוש. בשונה ממנועי החיפוש המוכרים כמו גוגל שעובדת על סמך מילות מפתח, Perplexity עובדת באמצעות עיבוד שפה טבעית.

זה אומר שניתן לשאול אותה שאלות והיא תסכם לכם אותם בטקסט במקום לתת לכם תוצאות חיפוש. במידה והיא מתבססת על טקסט מסוים, הוא יינתן לכם כציטוט. הטקסט שתקבלו במקרה הזה יהיה הרבה יותר מדויק ולא תצטרכו לחפש בין תוצאות רבות כמו שאתם עושים עד היום.

כמו כן, על מנת שתוכלו לקבל תוכן מעודכן ולא ישן, הבינה המלאכותית הזו יודעת לתעדף עבורכם בדיוק מה שביקשתם ממקורות חדשים ועדכניים.

מעבר לכך, כל שיחה שביצעתם באמצעותה, תוכלו לשמור בספריה מיוחדת לפי נושאים.

שאילתות מכל מקום

Perplexity ניתנת לשימוש בגרסת המחשב שלה וגם באפליקציית אנדרואיד. למעשה, היא אתכם בכל זמן ומקום ואתם יכולים להכניס לה שאילתות מתי שרק תרצו.

התכונה הזו הופכת את הנושא של עולם הידע לנגיש בהרבה ממה שהוא היה עד עכשיו, גם אם חשבנו שעד עכשיו הנגישות למידע הייתה מהירה, כעת היא בכמה רמות מעל.

אז אם אתם רוצים לאתגר את הידע שלכם, למצוא סיכום טוב על מידע שחסר לכם, בין אם מדובר בלימודים או סתם בידע נרכש, Perplexity היא הבינה המלאכותית שתסייע לכם במשימה. עצם העובדה שהיא חשופה לכל מקורות המידע האפשריים, הופך אותה לאחת הבינות המלאכותיות הטובות שיש והיא לגמרי בחינם ללא גרסאות פרו כמו בבינות מלאכותיות אחרות. היא מאוד מומלצת לשימוש וכדאי לנסות אותה ואת הדרך לשאול את השאילתות בצורה נכונה, כך שתקבלו את הידע הנכון והמדויק לכם.