מה זה GPT'S : המדריך שיעזור לכם לנווט בעולם של בינות מלאכותיות בהתאמה אישית

מדריך GPT'S

בנובמבר 2023 החלה מהפכת הבינות המלאכותיות, כאשר צ'אט GPT יצא אל אוויר העולם והדהים את כולם. הצ'אט יצר שינוי משמעותי בכל הקשור לטכנולוגיה של חיפוש מידע, קבלת מידע ויצירת תוכן. אנשים נדהמו מהיכולות האנושיות של הצ'אט ועד מהרה החלו לצאת אל השוק בינות מלאכותיות נוספות של חברות ענק כמו גוגל וחברות דומות לה.

חברת OpenAI שיצרה את צ'אט GPT, הבינה כי למרות שהיא הראשונה לצאת עם בינה מלאכותית כל כך חזקה ואיכותית, עדיין היא נמצאת בתחרות גדולה מאוד והייתה חייבת להתקדם ליתרונות תחרותיים נוספים. כך למעשה נולד הרעיון של GPT'S .

מה זה GPT'S?

GPT'S הם בעצם גרסאות מותאמות אישית של צ'אט GPT. מדובר על גרסאות שאנשים יוצרים ויכולים לשתף עם אחרים. כלומר, כיום, כל אחד יכול להקים גרסה משלו, לשתף אותה ולהרוויח ממנה כסף בדיוק כמו שהיו יוצרים אפליקציות או כל נכס דיגיטלי אחר. אין ספק שמהלך כזה של חברת OpenAI הוא מהלך חכם מאוד שמשנה את פני הטכנולוגיה, הופך אותה לנגישה יותר, מתוחכמת יותר וכזו שאנשים רבים יכולים לעשות בה שימוש וגם להרוויח כסף.

מה המאפיינים של GPT'S?

למעשה, השימוש בבינה מלאכותית משתנה מאדם לאדם וכל אחד מנצל אותו לצרכים אחרים. יש כאלו שרוכשים באמצעותו ידע, יש כאלו שמנצלים אותו לטובת עבודה יעילה יותר והאפשרויות למעשה לא נגמרות.

כל העניין של GPT'S הוא ההתאמה האישית של כל אחד למשימות הספציפיות שלו מהצ'אט והאפשרות לשתף עם אנשים אחרים שיש להם צרכים דומים.

כחלק מההתאמה האישית ניתן לבצע את הדברים הבאים:

 1. התאמת דרישות – אתם יכולים ליצור את הדרישות שאתם רוצים מהצ'אט.
 2. תהליך למידה – הצ'אט לומד את הצרכים והדרישות שלכם לפי הפעילות שלכם ושל אנשים נוספים שעושים שימוש במודל שלכם.

שיתוף המידע שלכם עם משתמשים אחרים

כל העניין ב- GPT'S זו האפשרות שלכם להעניק מהשיחות שלכם עם הצ'אט עבור משתמשים אחרים.
אם שוחחתם עם הצ'אט על נושא מסוים שמעניין אתכם, סביר להניח שהוא מעניין אנשים נוספים.
במקום שהם יתחילו שיחה מחודשת משלהם, הם יוכלו להשתמש במידע שאתם כבר דליתם מהשיחה ואם ירצו, להמשיך את השיחה שלכם מהנקודה שסיימתם ולדייק אותו עבור הצרכים שלהם.
כלומר, בעזרת GPT'S, אנשים לא צריכים להתחיל שיחה חדשה לגמרי עם הצ'אט, הם יכולים להמשיך אותה מנקודה הרבה יותר בשלה וללמוד יותר.
זה יכול להועיל מאוד עבור מידע ללימודים, מידע ומשימות בעבודה ואפילו מידע עבור תחביבים או נופש. מדובר באפשרות שפותחת עבור המשתמשים קבלת מידע יותר מדויק למה שהם מחפשים.

עושים סדר במושגים

מאז שצ'אט GPT יצא לאוויר העולם, שלושת האותיות G-P-T נראות בכל מקום והרבה אנשים מתבלבלים או לא יודעים מהו כל אחד מהם ואיזה שימוש ניתן לעשות בו. אז אנחנו נעשה לכם קצת סדר בכל הנושא הזה.

 • GPT – המושג GPT למעשה מתייחס לגרסאות של בינה מלאכותית שיצרה חברת OpenAI. כידוע, הצ'אט הראשון שיצא היא GPT 3.5. מידע אחריו יצא GPT 4 וסביר להניח שהחברה לא אמרה את המילה האחרונה והיא ממשיכה לשכלל את כל הגרסאות שלה כל הזמן ולהוסיף להם פיצ'רים שמסייעים למשתמשים.
 • צ'אט GPT – כאן מדובר במודל בינה מלאכותית הפועלת בצורת שיחות. אתם שואלים והצ'אט עונה לכם על השאלה. כאן למעשה התחילה הטכנולוגיה, זה המודל הראשון שחשפה חברת OpenAI. אנשים החלו להתנסות, שאלו את הצ'אט מגוון שאלות והחלו לקבל תשובות שחלקן מדויקות יותר וחלקן פחות והחלו לדייק את הפרומפטים שכתבו עבור הצ'אט.
 • GPT'S – הטכנולוגיה המשודרגת של חברת OpenAI המאפשרת לכל אחד ליצור את הצ'אט המותאם לו ולשתף עם אחרים.

שלושת המושגים האלו הם כרגע כל התורה של חברת OpenAI ובאמצעותם אתם יכולים לעשות שימושים רבים, בין אם מדובר בשימוש פשוט של שיחה עם הצ'אט או התאמה אישית לצרכים שלכם. כמו כן, קיימת לכם הבחירה להשתמש בצ'אט החינמי או להשתדרג לגרסה הרחבה יותר בתשלום.

איך מצטרפים לכל אחד מהאפשרויות של OpenAI?

 • שיחות בצ'אט GPT 3.5 – במקרה הזה כל מה שאתם צריכים לעשות זה להצטרף עם שם משתמש וסיסמא ואתם יכולים להתחיל לנהל שיחות עם הצ'אט.
  בשורת השיחה אתם מקלידים את השאלה שלכם והצ'אט עונה לפי מה ששאלתם ובאורך שביקשתם.
 • צ'אט GPT 4 – גרסת התשלום תעלה לכם 20$ והיא תאפשר לכם מהירות מענה טובה יותר, מידע יותר אמין ועוד המון פיצ'רים שלא קיימים בגרסה החינמית.
 • GPT'S – זהו מנוי ייחודי שנקרא GPT פלוס וכמו גרסה מספר 4, גם הוא בתשלום של 20$. בשונה מגרסה 4, כאן המודל הרבה יותר חזק והוא ייחודי באפשרות להתאמה אישית עבור הצרכים שלכם. אפשר לומר שזו הגרסה המתקדמת ביותר של חברת OpenAI.

כדי ליצור התאמה אישית על ידי ה- GPT'S, עליכם פשוט מאוד ללחוץ על יצירת GPT ותוכלו להתחיל ליצור את ההתאמה האישית לכם.
מכאן, שמירת הנתונים תהיה בלחיצת כפתור ותוכלו לחזור על פעולות מבלי להתחיל אותן מהתחלה בכל פעם שתיכנסו לצ'אט.
אם מדובר בהתאמה אישית לצורכי עבודה ואתם רוצים לשתף עם עובדים נוספים, תוכלו לשתף את המודל שלכם והם יוכלו לעבוד על הצ'אט מאותה נקודה בלחיצה על כפתור ציבורי.

האם יש ל- GPT'S גם חסרונות?

את היתרונות של GPT'S ניתן להבין דיי בקלות. היתרון הכי גדול והמשמעותי הוא היכולת לשמור את הנתונים שלכם ולהשתמש בהם באופן סיסטמתי, משהו שרבים בעבר היו מנסים ליצור באופן עצמאי והיא לוקח תהליך חשיבה ארוך. כיום עם GPT'S ניתן לבצע זאת במהירות.

עם זאת ועל אף היתרון הענק, כמו לכל דבר, גם במקרה הזה יש גם חסרונות. הנה כמה מהם:

 1. קיבוע נתונים – הצ'אט יהיה מוגבל למה שהגדרתם לו, אם לא תרחיבו את הבקשות שלכם, הוא ימשיך לבצע אותו דבר.
 2. תלות בדיוק של משתמשים אחרים – לאחר שהצ'אט שלכם הפך לציבורי, המידע יתבסס על נתונים של משתמשים אחרים, בין אם הם הגדירו באופן נכון מדויק את הבקשות שלהם ובין אם לא, אתם תהיו תלויים במידע שלהם מבלי לדעת האם הוא באמת נכון.

איך תבנו GPT משלכם?

 1. שלב ראשון – הירשמו לשירות, שלמו ולאחר מכן תוכלו להתחיל ביצירת הצ'אט שלכם בהתאמה אישית.
 2. שלב שני – היכנסו מחדש לצ'אט GPT עם שם המשתמש שלכם והסיסמא.
 3. שלב שלישי –לחצו על יצירת GPT ותתחילו לשאול את השאלות שלכם.
 4. שלב רביעי – בסיום, אל תשכחו לשמור והצ'אט שלכם מוכן.
  אז אם עדיין לא השתמשתם ב- GPT'S או שלא הכרתם מהו, זה הזמן להתחיל להתנסות, להכיר אותו יותר וגם לשתף מה שיצרתם באופן ציבורי.

הירשמו לניוזלטר שלנו

רוצים לקבל עדכונים, הנחות וחדשות על בינה מלאכותית? הרשמו לניוזלטר שלנו ותקבל עדכונים ישירות למייל !